Rozprawa sądowa – pomysł na lekcję

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

Rozprawa sądowa – pomysł na lekcję

W ramach IX Tygodnia Konstytucyjnego prawnicy Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy w  całym kraju przeprowadzili lekcje dotyczące zagadnień prawniczych. Również w naszej szkole odbyła się taka lekcja. Pan mec. Marcin Wolny przeprowadził z uczniami klasy II symulację procesu karnego.  

Uczniowie podzielili miedzy siebie role i rozpoczął się proces karny.

Uczniowie odgrywali rolę sędziego, ławnika, oskarżonego, świadka.

Na koniec rozprawy zapadł wyrok.

Pomysłodawczyni projektu w naszej szkole, Pani Iwona Rosińska, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, bacznie obserwowała poczynania uczniów, i większość z nich nagrodziła wysokimi ocenami. Nie po raz pierwszy okazało się, że łączenie teorii z praktyką, to dobry sposób na aktywizację uczniów.

Skip to content