Obchody 70. rocznicy aresztowania Szesnastu Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego w Pruszkowie

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

Obchody 70. rocznicy aresztowania Szesnastu Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego w Pruszkowie

W tym roku obchodziliśmy  70 rocznicę aresztowania 16 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.  Młodzież z naszego liceum również  czynnie uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających te wydarzenia. 27 marca przedstawiciele klasy I SLO wraz z panią Małgorzata Głowacką brali udział w uroczystościach rocznicowych w Pruszkowie, gdzie  pod pomnikiem poświęconym przywódcom Polskiego Państwa Podziemnego złożyli wieniec oraz mieli okazję obejrzeć wystawę „Aresztowanie Szesnastu”.

Dzień później, w sobotę 28 marca  uczniowie z klasy I SLO, w ramach zajęć szkolnego koła historycznego, z  p. Anetą Mackiewicz,  wysłuchali wykładu w Muzeum Dulag 121, wygłoszonego przez  dr. Tomasza Łabuszewskiego z Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Operacja w stylu carskiej Ochrany – rzecz o prowokacji pruszkowskiej – marzec 1945”. Była to dobra okazja aby bliżej poznać historię naszego miasta ale również poszerzyć informację na temat wydarzeń marca 1945 roku.
Mamy nadzieję jeszcze niejednokrotnie uczestniczyć w tak ciekawych wydarzeniach.

Aneta Mackiewicz

Skip to content