Wigilia szkolna, 2011

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

Wigilia szkolna, 2011

Dnia 22 grudnia 2011 r. , gdy po raz ostatni zjawiliśmy się w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia, według szkolnej tradycji obchodziliśmy symboliczna uroczystość, wigilie w gronie uczniów i nauczycieli.

Choć pogoda w tym roku pozostawiła wiele do życzenia i zamiast śnieżnych mrozów musieliśmy obyć się kilkustopniową temperaturą, to nie da się zaprzeczyć, że organizatorzy apelu, którymi byli organizatorzy klasy III gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Głowackiej, zapewnili nam prawdziwie świąteczną atmosferę. Wspólny występ miał na celu zapoznanie z historią Bożego Narodzenia i przybliżenie nam jego tradycji – mimo, iż większość z nich jest znana na całym świecie, nie zawsze mamy okazję pomyśleć o ich początkach, co zapewnili nam wykonawcy. Dopełnieniem programu artystycznego był występ jednej z uczennic, która zachwyciła nas pięknym wykonaniem znanych kolęd.

Po nastrojowym apelu, przyszedł czas na życzenia od Dyrektora p. Ryszarda Zacharskiego dla grona pedagogicznego i uczniów oraz podzielenie się opłatkiem.

Niezależnie od tego jakie spory dzielą nas na co dzień, to w podobnych chwilach staramy się o nich zapomnieć, by móc stać się życzliwymi dla siebie nawzajem i chyba właśnie tak było na naszej wigilii.

Małgorzata Głowacka

Skip to content